Kondycja Unii Europejskiej

Chociaż Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie sporo zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo bogate, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE jest potęgą. I choć ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie jest powiedziane, iż UE jest wspaniałą organizacją. Moim zdaniem Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale trudno powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednakże ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…
słowa kluczowe: Edukacja i Szkoła, Informacje, Edukacja, Nauka i Informacje.

Przeczytaj także:

Categories: Nauka

Comments are closed.

rejsy

Rejsy przeważnie kojarzą się każdemu z w gruncie rzeczy wybitnie ...