Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny na stacjach benzynowych nie są zbyt niskie, a do tego nasze drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą auta jest kiepskim pomysłem. W końcu można wymienić dużo urokliwych miast oraz miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na dobry początek warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Trzeba jasno napisać, że powiedzmy trzy dni w Ostródzie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, lecz należy wyruszyć dalej – a może Sopot? Ogólnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest stosunkowo zimne. Jednak to jedyna wada. W końcu nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od stolicy Pomorza znajduje się niemniej piękne miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z byłej stolicy Polski warto udać się chociażby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To tylko przykładowy plan podróży po kraju; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.
źródło: http://usmiechtarnowa.pl, digikey.net.pl, avans.org.pl, http://wypadekholandia.pl

Przeczytaj także:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy

Rejsy przeważnie kojarzą się każdemu z w gruncie rzeczy wybitnie ...